Řezbářství

Postup práce při vyřezávání hodin
Postup práce při vyřezávání hodin

     Řezbářství jsem se jako samouk začal věnovat od prosince 2012, kdy jsem si zakoupil první sadu řezbářských dlát o 12 kusech. Dodnes jejich počet vzrostl na 21 kusů a 2 řezbářské nože.
     Na každý svůj výrobek kladu z vlastní podstaty vysoké nároky, které by měly směřovat ke spokojenosti zákazníka. Základem pro každou řezbu je kvalitní a vysušené dřevo, detailní zpracování řezby samotné, barvení/moření a finální povrchová úprava přírodním olejem u výrobků určených pro styk s potravinami nebo včelím voskem. Výsledkem tak může být výrobek přetrvávající několik generací. Veškeré výrobky prezentované na těchto stránkách navrhuji a vyrábím vlastnoručně. Námětů je všude okolo dostatek a vyřezat se dá téměř cokoliv.
     Dřevo používám převážně lípové, ale nevyhýbám se ani třešňovému či ořechovému dřevu, které je specifické svým nádherným zbarvením.
     Momentálně se ve volném čase věnuji výrobě drobnějších předmětů do interiéru (viz Galerie) a do budoucna, po získání více zkušeností, bych se rád zameřil také na dekorace do exteriéru.
     Pokud máte nějaký vlastní návrh, mohu Vám jej pomoci zrealizovat.